• The Menu

    The Menu

    ★★★

    I want s’mores.

  • M3GAN

    M3GAN

    ★★★½

    I’m so glad I saw this in a theatre. A goddamn RIOT.

  • Bullet Train

    Bullet Train

    ★★★

    I’m here for the Thomas the Tank Engine discourse.

  • The Resident

    The Resident

    ★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    I full on gagged when he used her toothbrush 🥴

  • Pearl

    Pearl

    ★★★½

    That fucking pig 🤮

  • Nope

    Nope

    ★★★★

    The field of inflatable tube men really did it for me.

  • The Banshees of Inisherin

    The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

    Jenny the donkey and Barry Keoghan really stole the show.

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

    This was fun, if a bit predictable.

  • Evil Dead

    Evil Dead

    ★★★★

    Everyone but Mia is fucking annoying.

  • Halloween Ends

    Halloween Ends

    Y’all gotta be fucking kidding me with this one.

  • Bones and All

    Bones and All

    ★★★

    Sad, hot, cannibal singles in your area.

  • Hocus Pocus 2

    Hocus Pocus 2

    ★★★

    This was cute. Sam Richardson is a gem as always.