Sort by

Elizabeth has logged 194 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
Greg Davies Live: Firing Cheeseballs at a Dog

Greg Davies Live: Firing Cheeseballs at a Dog

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Accountant

The Accountant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
½
Edit this entry  
14
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
Edit this entry  
14
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Vir Das: Losing It

Vir Das: Losing It

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
New Best Friend

New Best Friend

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
½
Edit this entry  
07
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Edit this entry  
06
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
½
Edit this entry  
02
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Feels

The Feels

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Identity

Identity

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry