Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Signs

Signs

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Resident

The Resident

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Deep End of the Ocean

The Deep End of the Ocean

1999
×
★★½
Edit this entry  
12
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
½
Edit this entry  
22
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Lake Placid 2

Lake Placid 2

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Edit this entry  
09
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★½
Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sins of Our Mother

Sins of Our Mother

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tammy

Tammy

2014
×
★★
Edit this entry  
10
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry