Sort by

Tinashe21 has logged 33 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry