Sort by

Tintin has logged 189 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Portrait

The Portrait

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lou

Lou

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chedeng & Apple

Chedeng & Apple

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Neomanila

Neomanila

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Chanters

The Chanters

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Signature Move

Signature Move

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry