Sort by

Tim has logged 795 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Daddy's Deadly Darling

Daddy's Deadly Darling

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terror

Terror

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Plague Town

Plague Town

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sex Garage

Sex Garage

1972
×
Read the review Edit this entry  
30
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Retribution

Retribution

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Suckers From Outer Space

Blood Suckers From Outer Space

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batwoman

The Batwoman

1968
×
Read the review Edit this entry  
28
Girls School Screamers

Girls School Screamers

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Angst

Angst

1983
×
Read the review Edit this entry  
27
Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Islands

Islands

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seeds

Seeds

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry