Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Masterminds

Masterminds

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kid with the Golden Arm

Kid with the Golden Arm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invincible Shaolin

Invincible Shaolin

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Five Superfighters

Five Superfighters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Monkey Kung Fu

Mad Monkey Kung Fu

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arena

Arena

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disciples of the 36th Chamber

Disciples of the 36th Chamber

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ring

Ring

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry