Sort by

nicole has logged 14 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Bacchus Lady

The Bacchus Lady

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legacy of Lies

Legacy of Lies

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry