• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Marmaduke

    ½

  • Metal Lords

    ★★

  • Return to Space

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • Windfall

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Bigbug

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★

  • The House

    ★★★★

  • Crafting the Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Death to 2021

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Back to the Outback

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Three Wishes for Cinderella

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • He's All That

    ½