• Death to 2021

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • The Murders at Starved Rock

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • Red Notice

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • The Guilty

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★½

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Infinite

    ★½

  • Awake

  • Lisey's Story

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • The Crime of the Century

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★