Sort by

Timcop has logged 24 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bank Dick

The Bank Dick

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cat People

Cat People

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Rode Together

Two Rode Together

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nazi Agent

Nazi Agent

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Desire

Desire

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of a Nazi Spy

Confessions of a Nazi Spy

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel

Angel

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Foxes

Foxes

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Navajo Joe

Navajo Joe

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
F/X

F/X

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry