Sort by

Timcop has logged 20 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
City Hunter

City Hunter

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatal Instinct

Fatal Instinct

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
Read the review Edit this entry  
02
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ceremony

The Ceremony

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry