Sort by

tilzo has logged 33 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
16
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
Rafiki

Rafiki

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Colossal

Colossal

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
Read the review Edit this entry