• Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Alone/Together

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • The Strangers: Prey at Night

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moana

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Strobe Edge

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • That Thing Called Tadhana

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★

  • Divergent

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★

  • We're the Millers

    ★★★½

  • The Great Gatsby

  • The Conjuring

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Thor

    ★★

  • Source Code

    ★★★½

  • From Me to You

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Inception

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Alice in Wonderland

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Lovely Bones

    ★★★

  • 17 Again

    ★★

  • Gifted Hands: The Ben Carson Story

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Coming Soon

    ★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Bee Movie

    ★★

  • Juno

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★½

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Mr. Bean's Holiday

    ★★★½

  • Freedom Writers

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★