Sort by

Tiffy has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
True Confessions of a Go-Go Girl

True Confessions of a Go-Go Girl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Killing Daddy

Killing Daddy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pretty Little Addict

Pretty Little Addict

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
She's Too Young

She's Too Young

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead on Campus

Dead on Campus

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sugar Daddies

Sugar Daddies

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Blame

Blame

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Who Stole My Daughter?

Who Stole My Daughter?

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Wife's Nightmare

A Wife's Nightmare

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death Clique

Death Clique

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stepchild

The Stepchild

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Teaching Mrs. Tingle

Teaching Mrs. Tingle

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twelve

Twelve

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Daughter's Secret

My Daughter's Secret

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Daughter's Disgrace

My Daughter's Disgrace

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'll Be Watching

I'll Be Watching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Joneses

The Joneses

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitters

The Babysitters

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Quiet

The Quiet

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Polaroid

Polaroid

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jug Face

Jug Face

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★
Read the review Edit this entry