Sort by

RyanB242 has logged 174 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Assimilate

Assimilate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
01
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
That Sugar Film

That Sugar Film

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Turtle Odyssey

Turtle Odyssey

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Edit this entry