Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Robots

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Missing

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Take Your Pills: Xanax

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • Spirited

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Girl on a Bulldozer

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★