Sort by

Neil has logged 183 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nekromantik

Nekromantik

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Gacy

Gacy

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Let Them In

Don't Let Them In

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Horde

The Horde

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sand

The Sand

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Mummy

Dawn of the Mummy

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Incident

The Incident

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venus in Furs

Venus in Furs

1969
×
Read the review Edit this entry  
10
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
Read the review Edit this entry  
05
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Contamination

Contamination

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Rabid

Rabid

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Underworld

Underworld

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sweeney

The Sweeney

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood Beach

Blood Beach

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry