Tiárnan has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Velvet Underground: Under Review

Velvet Underground: Under Review

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Vibrations

Good Vibrations

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Steve-O: Gnarly

Steve-O: Gnarly

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Northern Soul: Living for the Weekend

Northern Soul: Living for the Weekend

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
GODSPEED

GODSPEED

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry