Tiárnan has logged 163 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Senna

Senna

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Tour Presents: Seamen

The Grand Tour Presents: Seamen

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
05
Go!

Go!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Time

Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Senna

Senna

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry