Sort by

Tiago has logged 15 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Graft and Ash

Graft and Ash

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
IT’S IN THE GAME ‘17 or Mirror Gag for Vitrine and Protection

IT’S IN THE GAME ‘17 or Mirror Gag for Vitrine and Protection

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Housekeeper

The Housekeeper

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Needle

Needle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry