Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Offside: The Harold Ballard Story

Offside: The Harold Ballard Story

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alibi.com 2

Alibi.com 2

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tea with Mussolini

Tea with Mussolini

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stephen Curry: Underrated

Stephen Curry: Underrated

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
About My Father

About My Father

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marlowe

Marlowe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Capturing the Killer Nurse

Capturing the Killer Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Married by Mistake

Married by Mistake

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Money Shot: The Pornhub Story

Money Shot: The Pornhub Story

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Mum's Letters

My Mum's Letters

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Snu

Snu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
One for the Money

One for the Money

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lamborghini: The Man Behind the Legend

Lamborghini: The Man Behind the Legend

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Who Sank the Titanic?

Who Sank the Titanic?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titanic: 25 Years Later with James Cameron

Titanic: 25 Years Later with James Cameron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ennio

Ennio

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry