Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
SuperOutro

SuperOutro

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blame It on Fidel!

Blame It on Fidel!

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trial

The Trial

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skins

Skins

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry