Sort by

mar/thunder has logged 138 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
½
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
½
Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry