Sort by
  • The Viewing

    ★½

  • Smile

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Do Revenge

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Pistol

    ★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Holiday

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Nice to See You

    ★★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • A Killing in Tiger Bay

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ½

  • Boiling Point

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • Wrong Turn

    ½

  • Silver and Gold

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

  • The Silencing

    ★★★

  • Leaf Boat

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Alone

    ★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★

  • 1917

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★

  • Doctor Sleep

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Rose Plays Julie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★