Sort by

Tim has logged 62 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Santa's Castle

Santa's Castle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jack of all Trades

Jack of all Trades

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
CBGB

CBGB

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lorena

Lorena

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
ReMastered: Devil at the Crossroads

ReMastered: Devil at the Crossroads

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry