• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • P FKN R

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Gretel & Hansel

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • My Significant Other

  • Eli

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Crawl

    ★★

  • Anima

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½