Thor has logged 21 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sanshiro Sugata Part Two

Sanshiro Sugata Part Two

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Breaker! Breaker!

Breaker! Breaker!

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Force of One

A Force of One

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Missing in Action 2: The Beginning

Missing in Action 2: The Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Battle for Gold

The Battle for Gold

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Schwarzenegger: Total Rebuild

Schwarzenegger: Total Rebuild

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Sands

White Sands

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
K-20: The Fiend with Twenty Faces

K-20: The Fiend with Twenty Faces

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sharaku

Sharaku

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Zatoichi and the Chest of Gold

Zatoichi and the Chest of Gold

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Best of the Best 2

Best of the Best 2

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zatoichi on the Road

Zatoichi on the Road

1963
×
★★★½
Edit this entry  
07
Muscle Heat

Muscle Heat

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cabaret

Cabaret

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Moon Mask Rider

The Moon Mask Rider

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Noh Mask Murders

Noh Mask Murders

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mystery of Rampo

The Mystery of Rampo

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry