Thomas has logged 22 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry