Sort by
  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★½

  • Violent Night

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Close

    ★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • EO

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Life Is But a Dream

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Dark Glasses

    ★★

  • Living

    ★★★½