• The Martian

    ★★★★★

  • Minority Report

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American History X

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Bringing Up Baby

  • Sparrows

    ★★★½

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★★★

  • The Birth of a Nation

    ★★★½