Sort by
  • Dune: Part Two

  • Indiana Jones Collection

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bama Rush

    ★½

  • Asteroid City

  • John Mulaney: Baby J

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Air

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

  • Smile

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Ms. Marvel

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Crafting the Tragedy of Macbeth

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • LCD Soundsystem Holiday Special

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Sister Swap: A Hometown Holiday

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • 9/21/21

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★