Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Edit this entry