Sort by

Thomas has logged 10 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry