Kim has logged 14 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry