Kim has logged 33 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Search Party

Search Party

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Showing Up

Showing Up

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Becket

Becket

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dog Food

Dog Food

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Every Time We Say Goodbye

Every Time We Say Goodbye

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brotherly Love

Brotherly Love

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Piccadilly Jim

Piccadilly Jim

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
02
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry