Sort by

Thom has logged 50 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Water Diary

The Water Diary

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tabu

Tabu

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Presents: Bad Grandpa .5

Jackass Presents: Bad Grandpa .5

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Pleasure Garden

The Pleasure Garden

1925
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monty Python's The Meaning of Life

Monty Python's The Meaning of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cop Out

Cop Out

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
San Pietro

San Pietro

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Journey

The Journey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wake Up

Wake Up

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry