Sort by

Thomas has logged 470 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack

Jack

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonfall

Moonfall

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Light & Magic

Light & Magic

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hook

Hook

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamster PSA

Hamster PSA

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dig

The Dig

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hulk

Hulk

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry