Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
Read the review Edit this entry  
24
Hired!

Hired!

1940
×
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Like Movies

I Like Movies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Puppet Shark

Puppet Shark

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Line of Fire

Line of Fire

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Sand

The Sand

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
Groot and the Great Prophecy

Groot and the Great Prophecy

2023
×
Edit this entry  
14
Groot's Sweet Treat

Groot's Sweet Treat

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Groot's Snow Day

Groot's Snow Day

2023
×
Edit this entry  
13
Groot Noses Around

Groot Noses Around

2023
×
Edit this entry  
12
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Are You My Groot?

Are You My Groot?

2023
×
Edit this entry  
11
Dinoshark

Dinoshark

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Three Musketeers: D'Artagnan

The Three Musketeers: D'Artagnan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Bury the Living

I Bury the Living

1958
×
★★★½
Edit this entry  
09
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★
Edit this entry  
09
The Mysterious Retort

The Mysterious Retort

1906
×
Edit this entry  
09
Ouija Shark

Ouija Shark

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sharktopus vs. Pteracuda

Sharktopus vs. Pteracuda

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lake Placid: Legacy

Lake Placid: Legacy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
How Bad Can A Double Date Get?

How Bad Can A Double Date Get?

2020
×
Edit this entry  
31
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
The Passenger

The Passenger

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mother, May I?

Mother, May I?

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
What Comes Around

What Comes Around

2022
×
★★½
Edit this entry