Sort by
  • The Marvels

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Poison

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★½

  • The Nun II

    ★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • NYAD

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Carl's Date

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★

  • Nimona

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Fast X

    ★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★½

  • Ghosted

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Sharper

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Fair Play

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Strange World

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Raymond & Ray

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Groot Takes a Bath

    ★★★½

  • Groot's Pursuit

    ★★★

  • The Little Guy

    ★★★★

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • Of an Age

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Magnum Opus

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★