ThiagoV has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Propaganda Movie

Propaganda Movie

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
★★
Edit this entry  
23
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Get the Goat

Get the Goat

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boneca do Inferno

Boneca do Inferno

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
½
Edit this entry  
12
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Curse

The Curse

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★½
Edit this entry  
03
Conexão Macabra

Conexão Macabra

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night of the Chupacabras

The Night of the Chupacabras

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Sea

Dark Sea

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry