Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Lô Borges - Toda Essa Água

    ★★★½

  • Baile Soul

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • Air

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Your Place or Mine

    ★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Sharper

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • You People

    ★★

  • Thunivu

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • Spirited

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Slumberland

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Mugunzá

    ★★★½

  • Lupicínio Rodrigues: Confissões de um Sofredor

    ★★★★½

  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Someone Borrowed

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • Quebra Panela

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Bruiser

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Causeway

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★

  • Charcoal

    ★★★★

  • I Used to Be Famous

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★

  • Blonde

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★½