Thiago has logged 131 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
MICHAEL JACKSON - INOCENTE ou CULPADO?

MICHAEL JACKSON - INOCENTE ou CULPADO?

×
★★★½
Edit this entry  
13
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blindness

Blindness

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantasy

Fantasy

1976
×
★★★½
Edit this entry  
26
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bunny New Girl

Bunny New Girl

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
It's Alive

It's Alive

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Double King

Double King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Signs

Signs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Underdog

Underdog

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Coffin

Coffin

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Road Movie

The Road Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chocolate

Chocolate

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Jester: Chapter 2

The Jester: Chapter 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Jester

The Jester

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Jester: Chapter 3

The Jester: Chapter 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Salad Mixxxer

The Salad Mixxxer

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry