• Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Life in a Day 2020

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★

  • The Extravaganza

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Coffin

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tudo Bem

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Nostalgia Ciência: Onde Estão Todos os Alienígenas?

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Who are you?

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • The Midnight Gospel

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Jester: Chapter 3

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • K-12

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 7500

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Killer Ratings

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★