Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
November

November

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★
Edit this entry  
02
Poison

Poison

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Seraphim Falls

Seraphim Falls

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
After the Sunset

After the Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aria

Aria

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
★★★
Edit this entry  
24
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Verotika

Verotika

2019
×
★
Read the review Edit this entry  
22
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rob Roy

Rob Roy

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Theatre Bizarre

The Theatre Bizarre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sahara

Sahara

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry