TayA has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Skin Deep

Skin Deep

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saving Shuli

Saving Shuli

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Incitement

Incitement

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Four by Four

Four by Four

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Women's Balcony

The Women's Balcony

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
A Matter of Size

A Matter of Size

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Numb

Numb

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Made in Israel

Made in Israel

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer Aniston: More Than Friends

Jennifer Aniston: More Than Friends

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Read the review Edit this entry  
17
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Ibiza

Ibiza

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Maktub

Maktub

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mossad

Mossad

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleep

Sleep

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Closed Notebook

The Closed Notebook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exchange

The Exchange

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
חתולונובלה: לקט!

חתולונובלה: לקט!

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Present

The Present

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wedding Plan

The Wedding Plan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry