Sort by

Sean has logged 39 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Resurrected

The Resurrected

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Legion

Legion

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Predators

Predators

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life

Life

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry