Sort by

Weston 🤠 has logged 18 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry