• Pig

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Death of a Girlfriend

  • Recalled

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★★★

  • Tililing

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • as if nothing happened

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • all good things come to an end

  • heroes

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • And Then There’s One

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Cherry Magic

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Boy Talk

    ★★★

  • Sarung Banggi

    ★★

  • Pauwi Ka Na Ba?

    ★★★

  • Power Violence

  • Laugh and Die

    ★★

  • Fatigued

    ★★★

  • Living Things

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★½

  • Dreams Are For Those Who Do Not Sleep

    ★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • MEOWBOT3000 vs FISHZILLA

    ★★½

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • To Calm the Pig Inside

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Nightshift

    ★★

  • Model Citizen

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • 3pol Trobol Huli Ka Balbon

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Cats

    ★½

  • This Is Our Land

    ★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★★

  • Dead Kids

    ★★½

  • Bigas

    ★★★½

  • Metamorphosis

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Dew

    ★★★½