Sort by

Cat has logged 34 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Molly: The Real Thing

Molly: The Real Thing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Howling Beast

Night of the Howling Beast

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Krocodylus

Krocodylus

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry